Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Sunraysia Cricket Association - Tankard Dental SCA 1st Division
Round 14 - Sat 9 Mar 2019 (1:00PM)
Mildura Eastdef byNichols Point
Venue: City Oval (Oval 1)Match ID: 2950595
Umpires: Umpire1: Bradley Purdue  Umpire2: Dennis Berry  
Scorers:  Not specified
Berry, Jhy B
Berry, Joshua
Thomas, Bradley M (c) (+)
Belej, Jonothan (+)
Hunt, Jayden M
Wright, Jonah D
Giles, Tyson
Sharma, Mukesh Muki
Berry, Charlie
Harris, David
Mathews, Shaun
 
Chappell, Dale
Liddle, William C
Fulco, Dean
Aphale, Kaushik D
Norton, Jack
Cavallaro, Carmine
Milton, Liam
Spence-Weightman, Toby
Bridson, Glen (c) (+)
Bhattarai, Shiva
Bullen, Jamaine
Sunraysia Cricket Association - Lencia Fruit Juices SCA 2nd Division
Round 14 - Sat 9 Mar 2019 (1:00PM)
Nichols PointdefMildura East
Venue: Nichols Point ReserveMatch ID: 2951889
Umpires: Umpire1: Darren Hunter  
Scorers:  Not specified
Kirirua, Matt
Hogarth, David (c)
Doherty, Ryan
Gahan, Jarryd (+)
Walker, Ben
Zanker, Travers
Jobson, Riley
Dichiera, Lewis
Brotherton, Mathew
Dichiera, Brad
Jobson, Travis
 
Hunt, Mathew E (c)
Higgins, Brett A
Simes, Creagh S
Myers, Blake
Hollis, Rowan (+)
Pallett, Jackson
Bhagat, Sukhwinder Sukhi
Hunt, Zane
Sandhu, Baljinder
Singh, Ranjeet Ray
Singh, Brar J
Higgins, Ella M
Higgins, Gemma G
Higgins, Taya
Sunraysia Cricket Association - Jamesprint SCA 3rd Division
Round GF - Sat 23 Mar 2019 (1:30PM), Sun 24 Mar 2019 (1:30PM)
Workers Gol GoldefNichols Point
Venue: Chaffey ParkMatch ID: 2953923
Umpires: Umpire1: Dennis Berry  Umpire2: Raymond Slade  
Scorers:  Not specified
Banks, Andrew
Cameron, Riley
Stafford, Luke K
Carroll, Anthony
Withers, Scott
Nishit, Soni
Hooper, Mark
Walker, David
Martin, David (c)
Lovel, Craig G (+)
Hulls, Daron J
Sapuppo, Sam (sub)
 
Wright, Phillip (c) (+)
Kirirua, Malo L
Kirirua, Tua
Sayers, Aaron L
Laity, David
Kirirua, Akama
Mihaljevic, John
Scalora, Adam
Palmer, Daniel
Sandow, Gary
Tufuga, Patty
Jobson, Riley (sub)
Pulham, Robert (sub)
Sunraysia Cricket Association - Telstra Country Wide SCA 4th Division
Round 14 - Sat 9 Mar 2019 (1:30PM)
Nichols Pointdef byMildura East
Venue: Quandong Park (Oval 1 - Skate Park)Match ID: 2954111
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Norton, Ryan
Milton, James
Fry, Aaron (+)
Woetai, Raki
Holy, Danuel
Dearlove, Angus (c)
Ryan, Brodie
Fisher, Warrick
Kirirua, Reni
Kirirua, Ayaka
Pulham, Robert
Tonzing, Harry
 
Norfolk, Brandon
Symes, Lochlan (c)
Clarke, Shawn R
Spooner, Alexander
Marr, Andrew
Klaassen, Caleb
Robinson, Jarred
Marr, Samuel
Stokker, Jarrod M
Hawley, Jared
Hawley, Brad
Challis, Alex
Sunraysia Cricket Association - Workingman's Club Womens Competition
Round GF - Fri 15 Mar 2019 (5:30PM)
Mildura SettlersdefNichols Point Green
Venue: City Oval (Oval 3)Match ID: 3022167
Umpires: Umpire1: Mark Dorman  Umpire2: Noel Skinner  
Scorers:  Not specified
Donnelly, Jennifer E
Nicholson-Leask, Steph (c)
Nicholson-Leask, Rebecca
Priestly, Laura (+)
Cullinan, Tiffany
Higgins, Leslie
Telfer, Sarah
Telfer, Sophie
Norton, Emily
McKinnon, Shania
Telfer, Lara
Fraser, Julia
Rogers, Lily
 
Appleby, Shanai
Gathecole, Erin
Konecny, Lucy
O'Rourke, Annie (c)
Gange, Gypsy
Adams, Kerry (+)
Wilson, Shanika
Hamence, Sherri
Young, Keira
Temby, Clare
Zoch, Caitlin G
Stanley, Kathryn
Martin, Sarah
Sunraysia Cricket Association - SCA Under 14's Division 1
Round 12 - Sat 2 Mar 2019 (8:30AM)
Nichols Pointdef byCoomealla Wentworth
Venue: Nichols Point ReserveMatch ID: 2991750
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Wilson, Jonty
Lia, Nicholas
Jobson, Riley (c)
Nicholds, Will (+)
De Rosa, Luca
Dichiera, Lewis S
Ryan, Brodie
Heuzenroeder, Sam
Gosman, Samuel
Ilardi, Miguel
Gange, Gypsy
 
Coach: Dichiera, Brad
 
Baird, Thomas
Andrews, Jack
Baird, Hamish (+)
Thompson, Drew
Stokes, Thomas C (c)
Smith, Nathan
Wellard, Saxon
Wellard, Dylan
Mackay, Dale
Porker, Riley
Porker, Jye T
 
Coach: Thompson, Evan R
Sunraysia Cricket Association - SCA Under 14's Division 2
Round 12 - Sat 2 Mar 2019 (8:30AM)
Mildura SettlersdefNichols Point
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Asimos, Kayde
Irvine, Ryder
Green, Lachlan
Galbraith, Toby (c)
Sullivan, Patrick
Hatcher, Scout (+)
Henderson, Alexander
Kiel, Beau
Farmer, Samuel
Archer, Klay
Curran, Samuel
 
Coach: Hatcher, Wayne O
Team Manager: Green, Tim
Scorer: Green, Tim
 
Murtagh, Ashton
Rothe, Darcy
Konecny, Lucy
Guthrie, Jagar
Wilson, Shanika
Young, Keira
Kirirua-Gill, Yibouri
Temby, Clare
Ketera, Grahm
Oborne, Jorja
Fry, Noah (c) (+)
 
Coach: Fry, Aaron
Sunraysia Cricket Association - SCA Cricket 1
Round 17 - Sat 9 Mar 2019 (8:30AM)
Mildura West GreenvNichols Point
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Robinson, James
Brown, Jack
Cox, Riley
Hando, Blake
Ioannidis, Sebastian
Wescombe, Rhett
lotia, dhanya
 
Coach: Brown, Marcus
 
Team not available
Sunraysia Cricket Association - SCA Cricket 2
Round 13 - Sat 2 Mar 2019 (8:30AM), Sat 9 Mar 2019 (8:30AM)
Mildura Settlers Bluedef byNichols Point Green
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Holy, Lochlan
Murray, Oliver
Brown, Xander
Hudak, Brooklyn
Fitzpatrick, Cooper
Fletcher, Sam
Marr, Colby
Heuzenroeder, William
Faulkhead, Lachlan
Hayes, Oliver
 
Coach: Holy, Danuel
Sunraysia Cricket Association - SCA Cricket 2
Round 13 - Sat 2 Mar 2019 (8:30AM), Sat 9 Mar 2019 (8:30AM)
Workers Gol Goldef byNichols Point Gold
Venue: Buronga Primary School ()Match ID: 3076766
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Ferguson, Bailey
Lia, Sebastian
Murtagh, Chad
Sleep, Thomas
Ray, Blake
Butcher, Charlie
Cavallaro, Antonio
Garroway, Hugo
Fry, Zavier
Tyrrell, Sachin
 
Coach: Ferguson, Karl